Przedszkolaczek kraj swój zna, wiedzę o ojczyźnie ma

Przedszkolaczek kraj swój zna, wiedzę o ojczyźnie ma.

Nasze przedszkolaki, tak jak cała Polska obchodzą 100 lat niepodległości.

Nauczycielki w grupach zorganizowały zabawy edukacyjne na temat wiedzy o Polsce, symbolach narodowych i o tym jak to kiedyś było, skąd ta historia o NIEPODLEGŁOŚCI.

Dzieci wzięły udział w konkursie na grupowy kotylion oraz wykonały prace plastyczne związane z symbolami narodowymi.

Dzięki pokazom tancerzy z agencji muzycznej "CREARE" dzieci aktywnie poznawały polskie tańce narodowe.

W najstarszej grupie odbyła się uroczystość z udziałem rodziców o tematyce patriotycznej.

Tak, tak przedszkolaki też wiedzą, kochają swój kraj. Śpiewają na ten temat piosenki i recytują wiersze.

Gdy zapytam naszego przedszkolaka w jakim mieszka kraju - każdy odpowie że w Polsce  . Gdy zapytam o symbole - dzieci wiedzą że biało-czerwona flaga, biały orzeł w koronie, a starszaki że hymn, to "Mazurek Dąbrowskiego"'

Tak trzymać dzieciaki.

Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem