Spotkanie ze sportowcami

Dnia 17.11.2016 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze sportowcami z KLUBU SPORTOWEGO CZĘSTOCHOWIANKA. Panie siatkarki reprezentujące klub opowiedziały o dyscyplinie sportowej, jaką uprawiają, zaprezentowały cały sprzęt, jaki jest potrzebny do uprawiania piłki siatkowej. Pokazały medale i puchary, jakie zdobyły podczas różnych zawodów sportowych. Wprowadziły dzieci w tajniki siatkówki, pokazując im odpowiednią rozgrzewkę przed każdym meczem, odbicie sposobem górnym „koszyczkiem” oraz sposobem dolnym „dyszlem”. Dzieci bardzo uważnie obserwowały panie siatkarki a potem chętnie powtarzały wszystkie odbicia.

W podziękowaniu dzieci z naszego przedszkola zrobiły dla pani Justyny i Klaudii plakaty siatkarskie, wykonując do nich przepiękne rysunki przedstawiające grę w piłkę siatkową oraz piłki siatkowe w różnych kolorach.