Wycieczka do Żarek

Dnia 17 maja 2017r. dzieci z gr. III i IV pojechały na wycieczkę do Żarek.

Pierwszym etapem wycieczki były twórcze warsztaty w EtnoJurze inspirowane dawnymi rzemiosłami. Dzieci malowały postaci ze współczesnych bajek wykonane z naturalnego materiału jakim jest drewno.

Drugim etapem wycieczki była słodka przygoda w Fabryce Słodyczy. Dzieci w Krainie HokusPokuss mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów aż po wyrabianie masy cukrowej. Na samym końcu własnoręcznie formowały swojego lizaka.

To była słodka i bardzo udana wycieczka.

Dzieci z grupy II i VI były na wycieczce 14.06.2017r. Dzieci miały możliwość poznania życia pszczół oraz tworzenia świeczek z wosku pszczelego. Wcielając się w rolemieszkańców ula  na wyścigi znosiły pyłek do wielkich uli. Drugim etapem wycieczki było malowanie na drewnie.

To były niezapomniane chwile.