Pasowanie na starszaka w grupie V

01 grudnia był w V grupie bardzo uroczysty. 6-latki odświętnie ubrane oczekiwały na ważne wydarzenie. Gdy nadszedł czas rozpoczęcia uroczystości do klasy przybyła pani dyrektor. Na wstępie dzieci zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, recytowały wiersz o prawach dzieci i wierszyki o pasowaniu.

Potem zaczęły się próby sprawdzające czy dzieci mogą zostać mianowane „ starszakami”. Była próba zjedzenia kwaśnej cytryny (z miodem), próba rozpoznawania prawdy i fałszu, rysowania wg, instrukcji i sprawdzenie sprawności.

Wszystkie 6-latki przeszły próby śpiewająco!

Dzieci otrzymały birety na głowę a pani dyrektor każde dziecko pasowała ołówkiem na starszaka.

Na koniec uroczystości dzieci zaśpiewały piosenkę „Podajmy sobie ręce” i otrzymały pamiątkowe dyplomy. Brawo starszaki!